Zastrihávanie vlasov detí - jednoducho a rýchlo

Neviete si rady so zastrihávaním vlasov vašich ratolestí? Nie vždy máme čas zájsť s našimi deťmi do profesionálneho kaderníckeho salónu. Ale čo robiť, keď už im vlasy prerastajú cez hlavu? Pomocou našich zastrihávačov vykúzlite svieži zostrih ľahko a rýchlo v pohodlí domova. Pozrite sa na naše tipy aj s video sprievodcom, ako si so zastrihávaním vlasov poradiť. Veríme, že to zvládne naozaj každý rodič.

Výber zastrihávača a nástavcov

Pre strih vlasov odporúčame použiť priamo zastrihávač na vlasy alebo multifunkčný zastrihávač. Pri oboch zastrihávačoch nájdete v balení nástavce pre vytvorenie rôznych dĺžok. Zastrihávače na vlasy disponujú 1 alebo 2 nástavcami pre vytvorenie až 17 rôznych dĺžok (3-24 a 14-35 mm), ktoré si nastavujete po 3mm krokoch. S multifunkčnými zastrihávačmi môžete vlasy skrátiť na 13 rôznych dĺžok, a to po 2mm krokoch. V každom balení sú 2 nástavce (3-11 a 13-21 mm). Kým multifunkčné zastrihávače Braun pracujú len bezdrôtovo, u zastrihávačov na vlasy si môžete vybrať, či chcete radšej pracovať s prístrojom pripojeným do siete či bez kábla. Pokiaľ si zvolíte zastrihávanie bez kábla, nebojte sa výdrže batérie. Multifunkčný zastrihávač vydrží na jedno nabitie až 100 min. v plnej prevádzke.

Vysušiť, učesať a ideme zastrihávať

Vždy sa pred použitím zastrihávača presvedčte, že sú vlasy dôkladne vysušené. Zastrihávanie mokrých vlasov by bolo veľmi ťažké a výsledok by navyše nemusel byť taký, aký si prajete. Suché vlasy budú perfektne nasmerované k lamelám zastrihávača, a to vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok oveľa rýchlejšie a ľahšie.

 

Vyberte správny nástavec a nasaďte na prístroj. Presnú dĺžku zvolíte posunutím tlačidla. Na boku zastrihávača presne uvidíte, ktorú dĺžku ste si nastavili. Vhodné je začať s väčšou nastavenou dĺžkou a zistiť, ktorá je tá správna. Potom môžete postupne začať dĺžku skracovať. Pravidlom pre perfektné strih vlasov je viesť zastrihávač proti ich rastu. Držte zastrihávač prednou stranou nahor a kĺzajte nástavcom hladko po pokožke hlavy. Postupujte smerom zospodu nahor.

 

Pri zastrihávaní zachovávajte rovnaké tempo. Jemne kĺzajte po pokožke hlavy smerom nahor a do stratena. Nespôsobíte tak nechcené tzv. Zuby. Pokračujte vždy po malých úsekoch. Najskôr na jednej strane hlavy, potom prejdite a zopakujte rovnaký strih na druhej polovici hlavy. Znížte nastavenie dĺžky na nástavci a opakujte rovnakým spôsobom. Nakoniec vytvarujte čisté línie v oblasti za ušami a dole na krku.

Po dokončení zastrihávania vlasov nezabudnite na dôkladnú údržbu zastrihávača.

Aby ste získali lepšiu predstavu, ako postupovať krok po kroku pri zastrihávaní vlasov detí, pozrite sa na krátke video nižšie. Užitočné tipy tiež môžete objaviť v článku 6 jednoduchých krokov k perfektnému strihu vlasov pre mužov..