6 jednoduchých krokov k perfektnému strihu vlasov pre mužov

Krok 1: Výber správneho zastrihávača

Pred výberom správneho zastrihávača sa zamyslite nad tým, aký štýl strihu vlasov si s ním chcete vytvarovať. Do hola, na ježka, kratší či dlhší zostrih? K strihu vlasov na požadovanú dĺžku má väčšina produktov v balení nástavce, vďaka ktorým si na hlave vykúzlite účes, ktorý sa vám páči. Preto sa pri výbere riaďte veľkosťami nástavcov podľa zvoleného štýlu vlasov.
Sa zastrihávačmi na vlasy Braun si môžete vybrať až zo 17 rôznych dĺžok.

Ďalej sa rozhodnite, či chcete pracovať s produktom zapojeným do siete alebo akumulátora. U zastrihávačov vlasov Braun to riešiť nemusíte. Všetky tieto zastrihávače pracujú bezdrôtovo aj s káblom. Nemusíte sa tak obávať, že vám uprostred tvarovanie účesu dôjde šťava a vy budete musieť čakať, než sa vám zastrihávač opäť nabije. Jednoducho ho zapojíte do zásuvky a strih vlasov dokončíte.

Krok 2: Dôkladné vysušenie vlasov pred použitím

Mokré vlasy a práca so zastrihovačom nejde práve ruka v ruke. Pred použitím sa teda dôkladne presvedčte, či máte vlasy dôkladne vysušené. Správne zastrihnutie mokrých vlasov pomocou zastrihávača je takmer nemožné, preto to ani neodporúčame skúšať. Suché vlasy budú perfektne nasmerované k lamelám zastrihávača, a to vám umožní dosiahnuť požadovaný výsledok oveľa rýchlejšie a ľahšie. Navyše tak môžete predchádzať hrdzaveniu britov, ku ktorým môže v niektorých prípadoch dochádzať.

Krok 3: Ideme naostro - zastrihujeme

Podľa požadovaného štýlu vyberte správny nástavec a nasaďte na prístroj. Presnú dĺžku si zvolíte posunutím tlačidla. Na boku zastrihávača presne uvidíte, ktorú dĺžku ste si nastavili. A teraz sa už stačí dať do práce! Vhodné je začať s väčšou nastavenou dĺžkou. Ak by sa vám náhodou niečo nepodarilo tak, ako chcete, môžete to následne opraviť s nadstavcom pre kratšiu dĺžku vlasov. Opačne to bohužiaľ nefunguje, a tak by ste museli nejaký čas čakať, než vám vlasy opäť dorastú. A nie je nič horšie, než si účes pokaziť tesne pred nejakou dôležitou udalosťou. Z fotiek z promócie, svadby či oslavy narodenín by vás to ešte strašilo veľmi dlho. Pravidlom pre perfektné strih vlasov je viesť zastrihávač proti ich rastu. Držte zastrihávač prednou stranou nahor a kĺzajte nástavcom hladko po pokožke hlavy. Postupujte smerom zospodu nahor.

Krok 4: Udržujte tempo a pracujte systematicky

Pri zastrihávaní udržujte rovnomerné tempo. Kĺzajte po pokožke hlavy zvoleným nadstavcom, aby nedochádzalo k nechceným nárazom do pokožky hlavy a nespôsobili ste si tak nerovnomerný strih (tzv. "Zuby"). Postupujte po malých úsekoch, vďaka tomu docielite požadovaného strihu čo najrýchlejšie. Nemusíte sa obávať dlhého zastrihávania. Aj keď pracujete opatrne a pomaly, vytvorenie požadovaného strihu netrvá príliš dlho.

 

Krok 5: Dotvarujte vlasy nad ušami a vzadu na krku

Perfektný strih sa od toho priemerného líši vytvarovaním čistých línií v oblasti nad ušami a vzadu na krku. Odstráňte nadstavec a otočte zastrihávač tak, aby čepele smerovali kolmo k hlave. Pomaly vytvarujte ostré línie na krku a nad ušami. Pohybujte strihačom od línie vlasov smerom nadol. Aby ste mali všetko pod kontrolou, budete potrebovať zrkadlo. Pokiaľ si na nejakú časť zle vidíte alebo nie ste si istí, že to zvládnete sami, nebojte sa požiadať o pomoc niekoho iného.

Krok 6: Udržujte zastrihávač v skvelej forme

Po dokončení tvarovania požadovaného strihu nezabudnite na údržbu zastrihávača. Používaný nástavec prepláchnite pod tečúcou vodou. Potom sa vrhnite na očistenie samotného zastrihávača. Opatrne vyklepte vlasy, ktoré zostali medzi čepeľami, alebo k tomu použite čistiaci štetec, ktorý je súčasťou balenia. Umyte časti zastrihávače, ktoré môžete (W & D zastrihávača môžete umyť celé, u ostatných zastrihávačov väčšinou len ich zastrihovaciu hlavu). Nakoniec zastrihávač dôkladne osušte, najmä zastrihávacie čepele. A teraz máte zastrihávač opäť pripravený na ďalšie použitie.

S úpravou vlasov doma vám pomôžu naše zastrihávače