Jednoduché tipy pre úpravu fúzov v pohodlí domova

Zastrihávače fúzov Braun sú skvelým pomocníkom pre získanie perfektného, sviežeho a upraveného vzhľadu vašich fúzov. Nástup tzv. Hipsterského štýlu sa stal fenoménom dnešnej doby a odsúva hladké oholenie na druhú koľaj. Ak sa práve vy rozhodujete, že si fúzy necháte narásť alebo už fúzy máte a neviete, ako ich správne upraviť, tipy v nasledujúcom článku vám pomôžu. Dokonale upravené fúzy vám navyše dodajú pocit mužnosti.

Ak ste sa rozhodli, že si necháte narásť fúzy, tak skoro zistíte, že vyžadujú viac starostlivosti a predstavujú väčší záväzok, než je tomu u hladkého oholenia. Nestačí len odložiť holiaci strojček a nechať fúzy rast bez zásahu. Tu je niekoľko tipov, ako tento proces prežiť. Pretože kvalitné fúzy získajú tí, ktorí si počkajú.

Krok 1: Vyberte si mužský vzor s fúzmi

Prelezte internet a sociálne siete krížom krážom a vyberte si svoj fúzatý idol. Tento vzor vám bude pripomínať, prečo ste sa rozhodli pre bradu a dodá vám silu pokračovať v jeho pestovaní aj v tých najtemnejších okamihoch plných pochybností a zúfalstva. Pomôže vám tiež prekonať akékoľvek pochybnosti ohľadom dosiahnutia vami vysnívaného štýlu fúzov.

Krok 2: Odložte holiaci strojček

Ak ste sa odhodlali nechať si narásť fúzy, musíte svoj holiaci strojček schovať hlboko do šuplíka a nechať ho tam. Väčšine mužov trvá 4-6 týždňov, než sa stanú právoplatnými majiteľmi fúzov. Je to zdĺhavý proces, ktorý vyžaduje veľkú vytrvalosť a oddanosť. Ak si myslíte, že oholením budú vaše fúzy silnejšie a pevnejšie, ste na omyle. Len tým predĺžite fáze rastu a zničíte všetky svoje doterajšie snahy.

Krok 3: Prekonajte svrbenie

Za bohaté fúzy musíme zaplatiť určitú cenu. Svrbenie a podráždenie pokožky nie je nikdy príjemné, ale bohužiaľ aj to k tomu patrí. Na zníženie podráždenia pokožky či svrbenie je najvhodnejšie denné používanie mydla s vodou alebo prípravku na čistenie tváre.

Krok 4: Vyberte si svoj preferovaný štýl fúzov

Kým vám budú fúzy rásť a budú vás trápiť problémy s ich rastom, rozptýľte sa hľadaním toho pravého štýlu fúzov pre vás. Rozhodnite sa pre dokonalý štýl, ktorý sa bude hodiť k vášmu celkovému vzhľadu. Rozhodujte sa tiež na základe tvaru svojej tváre. Zhoda fúzov s tvarom tváre je dôležitá pre nájdenie celkového vzhľadu, ktorý vám sadne a zvýrazní vaše prirodzené rysy. Existujú 4 základné tvary tváre a každý z nich je vhodný pre určité typy fúzov.

Tvary tváre a k nim vhodné štýly fúzov:

Okrúhly tvar tváre

 • Briadka
 • Strnisko
 • Prúžok fúzov na brade

Štvorcový tvar tváre

 • Briadka
 • Strnisko

Oválny tvar tváre

 • Strnisko
 • Fúzy
 • Prúžok fúzov na brade

Hranatý tvar tváre

 • Strnisko
 • Fúzy
 • Prúžok fúzov na brade

 

Krok 5: Začnite so zastrihávaním

Ak ste už dosiahli dostatočnej dĺžky fúzov pre svoj obľúbený štýl, môžete konečne začať so zastrihávaním a tvarovaním fúzov. K tomu budete potrebovať dobrý zastrihávač. Vyskúšajte našu rad zastrihávačov na fúzy a práca vám pôjde ako po masle. Zastrihávače fúzov Braun majú doživotne ostré nože, ktoré zakaždým zabezpečia perfektné zastrihnutie, a to aj bez ďalšieho ostrenia. Pre dôkladné zastrihnutie na požadovanú dĺžku využite dva hrebeňové nástavce v balení (1-10 mm a 11-20 mm). Vykúzliť si tak môžete až 39 rôznych dĺžok pomocou otočného kolieska, ktoré mení dĺžku po 0,5mm krokoch. Dosiahnete tak naozaj precízneho zastrihnutia.

Ak máte obavy, že na hustejšie fúzy nebude strojček stačiť, vyvedieme vás z omylu. Inovatívna technológia Autosense spoločnosti Braun číta hustotu fúzov 13x za sekundu a neustále prispôsobuje výkon motora tak, aby poskytoval konzistentný výkon po celú dobu zastrihávania. Motor dodáva extra výkon presne tam, kde je to potrebné. Zastrihávače na fúzy Braun môžete používať s káblom aj bez, takže sa nemusíte obávať, že si stihnete upraviť iba časť tváre.

V premiere radosti z dorastajúcich fúzov je ľahké zabudnúť, že je o ne treba aj náležite starať. Pre zachovanie fúzov v tom najlepšom stave bude treba trochu pravidelného zastrihávania. Každý muž si predsa praje mať štýlové fúzy, a nie nejaký neforemný chaos.

                                                

Krok 6: Pohyb so zastrihovačom

Pre dosiahnutie upraveného zastrihnutia je dobré pohybovať zastřihovačom všetkými smermi preto, aby zachytil aj všetky zblúdilé fúzy. Pri česaní však upravujte fúzy len smerom nadol, aby bol zachovaný upravený a štýlový vzhľad.

                                          

Krok 7: Presné kontúry a oholenie niektorých častí tváre

Pre mnoho štýlov fúzov je nevyhnutné, aby boli niektoré časti tváre dokonale a čisto oholené. Tým sa zdôrazní kontrast medzi oholenou a neoholenou oblasťou a vytvoria sa ostré kontúry. Pre dokonalé kontúry použite samotnú zastrihovaciu hlavu zastrihávača. Vytvoríte s ňou presné línie na krku a lícach. Pre menšie oblasti použite hlavu pre presné kontúry, ktorá je súčasťou niektorých balení. Miesta, ktoré potrebujete mať hladko oholené, ohoľte žiletkou. Na menšie oblasti môžete použiť mini holiaci nadstavec. Nezabudnite na dotvarovanie kotliet.

                                          

Krok 8: Údržba zastrihávača

Starostlivosť o zastrihávač je rovnako dôležitá ako starostlivosť o fúzy. Vďaka pravidelnému a dôkladnému umývaniu udržíte zastrihávač v skvelom stave a čistote. Predĺžite tak životnosť zastrihávača, ktorý vám zaistí perfektný vzhľad fúzov, na ktoré budete pyšní.

 

Objavte všetky produkty, ktoré vám so zastrihávaním fúzov pomôžu: ZASTRIHÁVAČE na bradu a MULTIFUNKČNÉ ZASTRIHÁVAČE.