Údržba holiacich strojčekov

Manuálne čistenie

Čistenie kefkou

Súčasťou každého balenia holiacich strojčekov je malá čistiaca kefka. Pomocou tejto kefky zbavíte rýchlo holiaci strojček od oholených fúzov. Je to však iba základný spôsob, ktorým nedocielite dokonalé vyčistenie strojčeka. Po vybratí hlavy môžete holiaci blok ľahko vyčistiť kefkou. Pozor: Nikdy nečistite kefkou planžetu. Až budete hotoví, zapnite holiaci strojček na 2-3 s, aby mohli zvyšné fúzy ešte vypadnúť. Odporúčame použiť čistiacu kefku po každom holení a následne si ešte zvoliť dôkladnejšiu metódu čistenia.

Umývanie pod tečúcou vodou

Takmer všetky holiace strojčeky Braun je možné jednoducho opláchnuť pod teplou tečúcou vodou. Dávajte si pozor u holiacich strojčekov, ktoré nie sú Wet & Dry, aby ste vždy pod tečúcu vodu umiestnili iba holiacu hlavu. Ak by sa voda dostala do tela strojčeka, mohlo by dôjsť k jeho poškodeniu. Pre lepší účinok čistenia použite trochu klasického tekutého mydla. Potom holiaci strojček jemne vysušte uterákom. A ďalší tip: na zabezpečenie optimálnej starostlivosti o váš holiaci strojček kvapnite na holiaci blok čas od času trochu oleja.

Čistenie s čistiacim sprejom

Najlepšie manuálne vyčistenie dosiahnete s čistiacim sprejom. Čistiaci sprej pomáha dôkladne vyčistiť holiaci strojček tým, že z neho odstraňuje všetky zvyšky kožného mazu a nečistôt. Aplikujte raz týždenne na všetky časti holiacej hlavy. Nechajte sprej pôsobiť cca 5-10 minút. Po nastriekaní možno zvlhnuté zvyšky ľahko odstrániť. Holiaci strojček nakoniec umyte pod tečúcou vodou, vysušte a premažte olejom. Čistiaci sprej Braun má jemnú citrónovú vôňu, ktorá zanechá holiaci strojček svieži.

 

2. Profesionálne čistenie

Profesionálne vyčistenie strojčeka dosiahnete vďaka čistiacej a nabíjacej stanici (Clean & Charge), ktorá je súčasťou vybraných balení holiacich strojčekov. Modely, ktorých súčasťou je táto stanica, majú označenie cc (napr. 9390cc). Jednoduchým stlačením tlačidla dôjde k nabitiu, vyčisteniu, premazaniu aj vysušeniu holiaceho strojčeka. Do čistiacich staníc vložte náplň Clean & Renew (CCR), ktorá je kompatibilná so všetkými stanicami holiacich strojčekov Braun. Je dokázané, že tento čistiaci roztok na báze alkoholu je až desaťkrát hygienickejší, než keď holiaci strojček čistíte pod tečúcou vodou. Zlikviduje až 99,9% všetkých baktérií. Stanica Clean & Charge spolu s náplňou Clean & Renew udržuje ostrie holiaceho strojčeka v špičkovom stave pre zaistenie dokonalého oholenia každý deň. Čistiaci roztok tiež automaticky holiace časti strojčeka premaže. Citrónová aróma potom zabezpečí neustálu sviežosť holiaceho strojčeka. Zabudovaný sušič rýchlo holiaci strojček vysuší a vy ho tak ihneď môžete znovu použiť.

Jedna čistiaca náplň vydrží zhruba 2-3 mesiace (v závislosti na frekvencii používania čistiacej a nabíjacej stanice).

TIP: Nenechávajte čistiaci roztok v stanici. Po každom použití ho vyberte a znovu uzavrite viečkom. Nebude tak dochádzať k jeho vyparovaniu a vydrží vám dlhšie.

Údržba holiaceho strojčeka na 100% výkon

Na zabezpečenie 100% výkonu odporúčame meniť všetky holiace časti každých 18 mesiacov.

Za 18 mesiacov váš elektrický holiaci strojček Braun oholí priemerne 6 miliónov fúzov. Kvôli tejto náročnej úlohe sa strihacie diely postupne opotrebovávajú a vaše oholenie sa môže stať menej hladkým a pohodlným. Planžeta a holiaci blok fungujú ako časti nožníc a kvôli vysokému zaťaženiu strácjú postupne svoj výkon. Pravidelná výmena planžety holiaceho strojčeka zabezpečuje účinné oholenie. Menej ťahov znamená väčší komfort pre pokožku a tým aj jej minimálne podráždenie.

V nasledujúcom článku sa dozviete, ako správne vykonávať údržbu holiaceho strojčeka, aby mal stále 100% výkon a vyzeral ako nový aj po niekoľkých rokoch od jeho kúpy. Docielite toho pravidelným čistením a výmenou planžety s reznými blokmi.

Pre ochranu planžety je vhodné využiť ochranný kryt alebo cestovné puzdro, ktoré sú súčasťou niektorých modelov holiacich strojčekov. Zamedzíte tak náhodnému poškodeniu napr. Počas cestovania.

Ako vymeniť planžetu?

1. Najprv stlačte uvoľňovacie tlačidlá na stranách holiacej hlavy strojčeka, kým sa planžeta neuvoľní

2. Potom planžetu vyberte

3. Nakoniec vložte novú planžetu a jemne zatlačte, aby pevne zapadla

 

Ktorá planžeta je tá pravá pre váš holiaci strojček?

Niekedy nie je ľahké identifikovať, ktora planžeta je vhodná Priamo pre váš Strojček. Dáme vám Preto niekolko tipov, ako to zistiť:

Správnu náhradnú planžetu odvodíte z jej názvu alebo popisu, kde je uvedené, pre ktorý modelový rad holiacich strojčekov sa hodí.
Pozrite sa na tabuľku s náhradnými planžetami a k ​​nim priradenými modelovými radmi holiacich strojčekov (tabuľku nájdete napr. TU).
Pozrite sa na stránku servisného strediska Braun. Vyberte si kategóriu a názov produktu alebo rovno zadajte číslo modelu. Potom sa vám zobrazia všetky náhradné diely a príslušenstvo k danému modelu.
Ak stále potrebujete pomôcť a nie ste si istí, napíšte nám na eshop@bodylovers.cz a my vám radi poradíme.

Zdá sa vám, že už holenie holiacim strojčekom nie je tak precízne a pohodlné? Nedokážete si spomenúť, kedy ste naposledy menili planžetu s reznými blokmi? To je ten správny čas pozrieť sa na naše príslušenstvo a dodať svojmu holiacemu strojčeku opäť dokonalý výkon. Uvidíte, že bude ako zbrusu nový.