Svet pánskeho holenia Braun

Vedeli ste, že ...?

Keď sa rozhodnete prejsť od strojčekov s rotačnou hlavicou alebo od manuálneho holenia, vašej pokožke môže trvať určitú dobu, než sa novému spôsobu holenia prispôsobí. Podobné je to s vlasmi okolo čela: prechod z bočnej časti na strednú časť potrebuje čas. Takže ho svojmu telu doprajte. 

Prejdite si náš podrobný návod, ako docieliť dokonale hladké oholenie. Vyhnete sa tak poraneniam a vaša pokožka nebude začervenaná.

Krok 1

Uistite sa, že je váš holiaci strojček nabitý a pripravený na použitie.

Krok 2

Holte sa predtým, než si umyjete tvár. Pokožka má po umytí tendenciu ľahko opuchnúť.

Krok 3

Ak ste sa niekoľko dní neholili, fúzy najprv skráťte, než sa oholíte načisto.

Krok 4

Zapnite holiaci strojček. Než začnete s holením mimoriadne citlivých oblastí alebo oblastí, ktoré vyžadujú hladšie oholenie, voľnou rukou napnite pokožku.

Krok 5

Snažte sa držať holiaci strojček v pravom uhle (90 °) k pokožke. Holenie proti smeru rastu fúzov. A nezabudnite tiež, že ak budete rovnakú oblasť opakovane prechádzať tam a späť, zvýšite riziko podráždenia pokožky.

Krok 6

Udržujte rovnomerný tlak. Nemusíte však tlačiť toľko ako pri manuálnom holení.

Krok 7

Holiaci strojček pravidelne čistite. Ak to váš model strojčeka umožňuje, využívajte čistiace centrum Braun. Automaticky čistí a premazáva holiaci strojček, a to jednoduchým stlačením tlačidla.

Na záver

Rovnako ako sa staráte o svoju kožu, starajte sa aj o svoj strojček. Vymieňajte strihacie diely každých 18 mesiacov, pretože diely sa postupne opotrebovávajú. Netlačte príliš a vytrvajte!