Čo je to IPL technológia, ako funguje a ako si vybrať ten najlepší IPL epilátor na trhu

Stále váhate s kúpou IPL epilátora? My vám v nasledujúcom článku objasníme, čo je to IPL technológia a na akom princípe funguje. Dozviete sa tiež, či je pre vás táto technológia vhodná na základe odtieňa vašej pokožky a farby chĺpkov. V neposlednom rade vás zoznámime s hlavnými vlastnosťami týchto prístrojov, na ktoré by ste pri kúpe mali brať ohľad. Vynaložené peniaze sa vám vrátia v podobe bezchybne hladkej pokožky až po niekoľko mesiacov. Začnite s úplne bezpečnou a bezbolestnou technológiou odstraňovania trvalo viditeľných chĺpkov v pohodlí vášho domova už dnes.

Čo je to IPL technológia a ako funguje?

Epilácia je vykonávaná pomocou intenzívneho pulzného svetla (z anglického výrazu IPL - Intense Pulsed Light). Jedná sa o bezbolestnú metódu, ktorá udrží pokožku hladkú až po niekoľko mesiacov.

IPL epilátor vydáva jemné impulzy svetla pod povrch pokožky, kde zasahuje melanín vo folikule chĺpka a pomáha tak prerušiť cyklus dorastanie chĺpkov. Svetelné impulzy vytvára teplo, ktoré vlasovú cibuľku zahreje. Cibuľka sa zničí a chĺpky samovoľne vypadávajú. Keďže sú chĺpky vhodné pre ošetrenie svetlom iba v ich fáze rastu, je dôležité vykonávať opakované ošetrenie, aby bola pokožka neustále hladká. Pri pravidelnom priebežnom používaní pomáha svetelná energia brániť tomu, aby nechcené chĺpky dosiahli povrchu pokožky a opakovane dorastali.

Pre koho je používanie IPL epilátora vhodné?

Bohužiaľ IPL epilátor od značky Braun Silk ∙ expert Pro, ani iné prístroje IPL, nie sú vhodné pre každého. Svetelné impulzy sa totiž viažu na melanín obsiahnutý v chĺpkoch. IPL technológia je najúčinnejšia pre svetlé až stredné odtiene pokožky s chĺpkami od prírodnej blond po tmavohnedú alebo čiernu. Prístroj nie je účinný pre veľmi blonďavé, hrdzavé, sivé alebo biele chĺpky, pri ktorých by veľmi malé množstvo melanínu nevstrebali svetelnú energiu. Keďže tmavá koža obsahuje viac melanínu, mohla by vstrebať väčšie množstvo svetla, než je odporúčané, a spôsobiť nepríjemnosti, preto nie je použitie na tento typ pokožky vhodné.

Na aké vlastnosti sa zamerať pri výbere IPL epilátora?

Na trhu je dnes veľký rad epilátorov IPL. Ako teda zistiť, ktorý z nich je najlepší, najrýchlejší alebo najúčinnejší? My vám nižšie objasníme niekoľko základných vlastností IPL, ktoré vám pri rozhodovaní určite pomôžu.

1. Bezpečnosť

Odtiene pokožky sa na rôznych častiach tela líšia. Je teda viac ako nutné, aby prístroje IPL mali senzor snímania odtieňa pokožky. Pri výbere si dajte pozor, či IPL epilátor tento senzor má a ako pracuje. U niektorých prístrojov totiž senzor odtieňa načíta odtieň pokožky na začiatku, prispôsobí jej intenzitu zábleskov, ale akonáhle prechádzate po tele, už intenzitu ďalej nemení. Braun Silk ∙ expert Pre je jediné IPL zariadenie s technológiou SensoAdapt ™. Najmodernejšie senzor na určenie odtieňa pokožky (s UV ochranou) neustále sníma vašu pokožku a automaticky upravuje intenzitu každého záblesku. Každý záblesk tak prináša ideálne množstvo svetla, aby bolo odstránenie chĺpkov úplne bezpečné a účinné. IPL epilátor od značky Braun je tak najbezpečnejším IPL na trhu, pretože vždy dodá to správne množstvo energie pre danú časť na pokožke.

IPL epilátory Braun Silk ∙ expert Pro sú klinicky testované pre trvalé odstránenie viditeľných chĺpkov v pohodlí domova. Dermatológmi a vedcami z medzinárodnej organizácie zaoberajúce sa zdravím kože (Skin Health Alliance) sú naše IPL prístroje dermatologicky akreditované ako bezpečné pre pokožku.

2. Rýchlosť

Rýchlosť vydávania jednotlivých zábleskov je u týchto zariadení tiež veľmi dôležitá. Určite nikto z nás nechce strácať príliš času s ošetrením a zdržiavať sa tak od iných viac zábavnejších činností. Čím kratšiu dobu nám IPL epilácia zaberie, tým lepšie. Oceníme to hlavne v počiatočnej fáze, kedy vykonávame ošetrenie častejšie. Braun Silk ∙ expert Pro 5 robí jednotlivé záblesky v časovom intervale 0,45 - 0,9 s. Za jednu minútu tým pádom vydá až 125 zábleskov. Ošetrenie oboch nôh je super rýchle a zaberie nám menej ako 5 minút. Silk ∙ expert Pro 3 má o niečo pomalšie záblesky, ale aj tak si zvládnete ošetriť obe nohy už za 9 minút. To z nich robí jedny z najrýchlejších IPL epilátorov na trhu.

3. Životnosť

Životnosť IPL epilátorov sa väčšinou udáva v počte celkových zábleskov. Ako si to ale predstaviť lepšie? Naše IPL Silk ∙ expert Pro 5 disponuje 400 000 svetelnými zábleskmi a Silk ∙ expert 3 potom 300 000 svetelnými zábleskmi. Ak si to prevedieme na roky - môžeme to prirovnať až k 24 rokom životnosti pri používaní na celom tele. Prístroj vám teda vydrží naozaj dlho. Pokojne tak jedno zariadenie môžete používať v rodine alebo napríklad s kamarátkou. Nebojte sa, energia vám len tak nedôjde.

4. Prevádzka a hmotnosť

Pri výbere IPL si môžete zvoliť medzi akumulátorovou alebo sieťovou prevádzkou. Možno vás pred nákupom láka zaobstarať si produkt, ktorý možno používať bez kábla. IPL epilátory Braun je možné používať len s pripojením do siete. Ak si myslíte, že je to nevýhoda, vyvedieme vás z omylu. Prívodný kábel je dostatočne dlhý, nebudete mať teda problém dosiahnuť s ním do zásuvky, či už sa ošetrujete z pohodlia pohovky či postele. Sieťová prevádzka so sebou nesie jasnú výhodu a tou je non-stop prevádzka. Čo môže byť viac nepríjemného, ako keď vám dôjde energia uprostred ošetrenia? S IPL epilátory Braun si tak ošetríte celé telo naraz a nemusíte sa obávať z vybitej batérie. Po určitom čase používania navyše batérie v akumulátorových prístrojoch strácajú svoju silu a nevydržia tak dlho, ako na začiatku používania.

Akumulátorové prístroje navyše bývajú o dosť ťažšie. IPL epilátor Silk ∙ expert Pro je veľmi ľahký a má skvelý ergonomický tvar vhodný pre prirodzené držanie v ruke. Spolu s rýchlymi zábleskmi sa tak nemusíte obávať, že by vás v priebehu ošetrenia začala bolieť ruka.

5. Nástavce v balení

V balení IPL epilátorov nájdete rôzne nástavce, ktoré sa líšia veľkosťou aplikačného okienka či tvarom. Väčšinou má každý epilátor nadstavec na väčšie časti tela, kde je okienko dostatočne veľké a zaručuje zasiahnutie väčšej plochy pri jednom záblesku. Potom v niektorých baleniach nájdete precízny nadstavec s menším aplikačným okienkom. Tento nástavec slúži na menšie oblasti tela, ako je tvár či oblasť bikín. Niektoré IPL epilátory disponujú ešte ďalšími nadstavcami, ktoré sa líšia veľkosťami okienka. Z vlastnej skúsenosti však vieme, že 2 nástavce (normálny a precízny) stačia na vykonanie jednoduchého a efektívneho ošetrenie na všetkých častiach tela. Neznamená to však, že ak v balení nenájdete viac nástavcov, nemôžete prístroj používať napr. Na tvári. Prístroj s normálnym okienkom môžete bezpečne používať aj na tvári. Manipulácia bude len o niečo ťažšia, pretože nástavec budete na danom mieste musieť natočiť tak, aby senzory boli v plnom kontakte s pokožku a vykonal sa záblesk. 

6. Kompatibilita s opálenou pokožkou

Keďže sa počas roka stretne naša pokožka so slnečnými lúčmi, je dobré vedieť, že sa dá IPL používať aj na opálenú pokožku. Pokiaľ máte tmavšiu pokožku v dôsledku prirodzeného alebo umelého opaľovania a netrpíte žiadnym podráždením, môžete prístroj Braun Silk ∙ expert Pro používať, pretože zariadenie samo automaticky upravuje silu energie na najbezpečnejšiu a najefektívnejšiu úroveň. Tiež vás upozorní, ak by bola pokožka príliš tmavá.

Pozrite sa na našu ponuku IPL epilátorov.